Dvoubarevná krémová polévka z petržele se smaženými česnekovými plátky a kapkou Ramandola.

Očištěnou a na jemno nakrájenou cibuli zpěníme na olivovém oleji. Přidáme očištěnou a na drobné kousky nakrájenou kořenovou petržel. Po společném orestování zalijeme drůbežím vývarem a necháme při mírné teplotě vařit. Petržel po změknutí rozmixujeme ponorným mixérem, přidáme smetanu a znovu vaříme při velmi mírné teplotě až do požadované hustoty. Na závěr ochutíme solí, bílým pepřem a přes jemné sítko přecedíme.

Očištěnou a na jemno nakrájenou cibuli zpěníme spolu s nasekanou zelenou petrželkou na olivovém oleji. Zalijeme drůbežím vývarem a necháme při mírné teplotě lehce povařit. Rozmixujeme ponorným mixérem a přilijeme smetanu. Znovu necháme při velmi mírné teplotě pomalu vařit až do požadované hustoty. Na závěr ochutíme solí, bílým pepřem a několika kapkami sladkého italského Ramandola.

Oloupaný a očištěný česnek nakrájíme na velmi tenké plátky, které vložíme do rozpáleného oleje a zprudka osmažíme. Po zhnědnutí česnek vyjmeme a necháme na savém papíře oschnout a vychladnout.

Připravené dva druhy petrželových polévek opatrně a souměrně lijeme ze dvou nádob (naběraček) do připravených talířů tak, aby vznikla polévka dvou barev. Na závěr dozdobíme polévku smaženými česnekovými plátky.


Google
 
Web recepty.lenkovo.net

Další polévky  

Suroviny

Olej olivový
Pepř bílý
Petržel kořenová
Petrželka zelená
Vývar drůbeží
Cibule , Česnek , Ramandolo , Smetana , Sůl  

Zpět